Projekt stomatologiczny!!!

Drodzy Rodzice smiley

Z radością informuję, że Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej    w Krzęcinie zostały zakwalifikowane do szwajcarskiego projektu stomatologicznego "Edukacja, promocja i profilaktyka zdrowia jamy ustnej skierowana dla małych dzieci, ich rodziców, opiekunów              i wychowawców", proszę zapoznać się  z najważniejszymi zasadami reglaminu.

Celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów dzieci w wieku 0-5 lat. Cel ten zostanie osiagnięty poprzez nauczenie prawidłowego szczotkowania zębów wraz z instruktażem u dzieci uczęszczających do przedszkola oraz edukację prozdrowotną i promocję zdrowia jamy ustnej skierowaną do rodziców i nauczycieli przedszkolnych. W ramach projektu odbędą się zajęcia edukacyjne realizowane w przedszkolu dla dzieci, ich rodziców oraz wychowawców. Udział w programie jest bezpłatny. Uczestnicy projektu otrzymają materiały edukacyjne w postaci: zestawów do hgieny jamy ustnej, foldery    i ulotki dla dzieci i rodziców, film edukacyjny, maskotki.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej projektu www.zebymalegodziecka.pl

koordynator projektu A.Rynkiewicz