Realizacja projektu "Dzieciństwo bez próchnicy"

Dnia 26. lutego br. w przedszkolu odbyły się spotkania edukatora z dziećmi w ramach projektu Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Nasze Przedszkolaki dowiedziały się jak na co dzień, łącząc edukację z zabawą, dbać o higienę jamy ustnej, a w działaniach tych wpierał je Królik Pampiś –maskotka projektu, która w odpowiednio metodycznie dopracowanym filmie edukacyjnym opowiada, jak pielęgnować zęby samodzielnie i z pomocą rodziców lub specjalistów. Zajęcia  odbywały się z udziałem nauczycieli przedszkolnych. Działaniami edukacyjnymi objęci zostali również rodzice dzieci biorących udział  w projekcie. Poza materiałami edukacyjnymi w postaci drukowanej, każde z dzieci objętych wsparciem w projekcie otrzymało zestaw do higieny jamy ustnej. Nauczycielki biorące udział w edukacji otrzymały zaś komplet materiałów do samodzielnej pracy z dziećmi - opracowane scenariusze zajęć, a także karty pracy do praktycznej pracy z podopiecznymi, zgodnie z celami wyznaczonymi przez profilaktykę chorób zębów i dziąseł u dzieci.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w realizację projektu Paniom wychowawczyniom z oddziałów przedszkolnych oraz Rodzicom za tak liczne przybycie na spotkanie i poświęcony czas. Zapraszam do obejrzenia zdjęć smiley

Oprac. A. Rynkiewicz