Statut Szkoły

Galeria zdjęć

  • ,,Magia jest w nas".

    Ach, co to było za spotkanie....!Grupa młodych osób z ZS nr 3 w Choszcznie spotkała się w czytelni biblioteki Zespołu Szkół w Krzęcinie z dziećmi z pierwszej klasy szkoły podstawowej.
    Na początku spotkania Tomek Gawlik przeczytał dzieciom bajkę ,,Kopciuszek". 
    Następnie razem z koleżankami z klasy fryzjerskiej /Alicja Krzyściak i Karolina Bielicka/ stylizowali dzieci na bohaterów z bajki - pod czujnym okiem nauczyciela zawodu, panią Danutą Felusiak. Wszystko to w ramach realizowanego przez szkołę projektu.
    Dziewczynki ,,przeistaczały " się w piękne księżniczki a chłopcy w królewiczów.
    Co za przeżycie dla tych dzieci! Najwięcej emocji i radości było, kiedy dumne wróciły do szkoły,
    bo koleżanki i koledzy z innych klas ,,pękali" z zazdrości. A przy okazji przyszłą lekturę o Kopciuszku mają już ,,w małym paluszku". Pewnie będą same piątki.
  • Recytacje dobiegły końca

    W Małym Konkursie Recytatorskim w ramach PARY 2017 w tym roku wystąpiło piętnastu recytatorów. Gimnazjum w Krzęcinie reprezentowały  Aleksandra Rutkowska i Paulina Abraś – klasa IG. Tradycyjnie należało przygotować wybrany wiersz oraz fragment prozy. Całość musiała się zamknąć w siedmiu minutach. W wyniku eliminacji gminnych przed choszczeńskim jury podczas zmagań na szczeblu powiatu swoje zdolności recytatorskie zaprezentować mogły: Maja Tuńska – klasa IIIA oraz Paulina Abraś – klasa IG. Uczennice godnie zaprezentowały naszą szkołę, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy osiągania dalszych sukcesów podczas potyczek z poezją i prozą.

    Gratulacje również dla dwojga uczniów, którzy reprezentowali w Choszcznie SP w Granowie, a są to: Zuzanna Kowalska i Oliwier Janecki.

    Biesiada Barbara

  • Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Krzęcin

     " Nie dbalszych ludzi nie masz jako Polacy, a co by się w swym języku mniej kochali" – już w XVI wieku tak pisał o swoich rodakach Mikołaj Rej, zarzucając im brak szacunku do polskiej mowy i poprawności językowej. Kłopotliwym byłoby skierować to napomnienie w stosunku do mieszkańców naszej gminy, czego dowodem był ich udział w IV edycji Gminnego Dyktanda dla Dorosłych, odbywającego się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Idea dyktanda się przyjęła i z roku na rok przybywa więcej uczestników, aula gimnazjalna zazwyczaj wypełniona jest do ostatniego stolika. Przed odczytaniem treści tegorocznego tekstu, co miało miejsce 10. marca br. panowało spore napięcie, jak zwykle zresztą. Dyktando, z jakim musieli zmierzyć się dorośli mieszkańcy, w tym roku nawiązywało do legend krzęcińskich, a przede wszystkim tych, które zawarte zostały w przewodniku turystyczno – historycznym pt. „Krzęcin nad Małą Iną” autorstwa dra Grzegorza Jacka Brzustowicza.

    Prace oceniała komisja w składzie: Pani Barbara Tuka i Pani Iwona Grześkiewicz – nauczycielki ZS w Krzęcinie oraz Pani Elżbieta Wareliś – polonistka Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Autorem dyktanda była Pani Barbara Biesiada.

    A oto zwycięzcy IV edycji konkursu:

    Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin – Pani Agnieszka Leciejewska

     Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin – Pani Sandra Kowalska

    Miejsce III – Pani Mariola Władyczak

    Miejsce IV – Pani Bożena Kielar

    Szczęśliwa ręka Amelki Michty wylosowała nagrody niespodzianki dla Pani Magdaleny Kowalskiej i Pana Ryszarda Kamińskiego.

    Zasłużone nagrody i puchary zwycięzcy odebrali z rąk Sekretarza Gminy Krzęcin, Pana Ryszarda Przywartego.

    Organizator Dyktanda dla Dorosłych składa serdeczne podziękowania wszystkim SPONSOROM za życzliwość, pomoc i wsparcie naszego zamysłu. To dzięki sponsorom można było przeprowadzić spotkanie, które już na stałe wpisało się w historię ZS w Krzęcinie. W tym roku pomogli nam:

    Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

    Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

    Rada Rodziców ZS w Krzęcinie

    Radny Powiatu Choszczeńskiego, pan Paweł Szuber

    Pani Wiesława Bobryk

    Pan Henryk Kucharski

    Pani Hanna Szylak

    Oczekiwanie na wyniki dyktanda uatrakcyjnili uczniowie ZS w Krzęcinie. Przygotowali oni część artystyczną, na którą złożyły się scenki teatralne i recytacje. Godną podziwu dekorację, specjalnie na ten dzień, stworzyła Pani Anna Idziak.

    O trudności tegorocznego dyktanda może świadczyć to, że błędy ortograficzne pojawiały się, ale to nie one dominowały. Na jakości wszystkich tekstów zaważyła, zaniedbywana zazwyczaj i traktowana jako mało ważna, interpunkcja, a jest ona przecież szczególnie trudna i szczególnie ważna. Długie zdania powinny być umiejętnie segmentowane przecinkami i innymi znakami, umieszczenie zaś przecinka bardzo często zmienia znaczenie. W komiczno-makabryczny sposób odzwierciedla to anegdota o carskim kurierze, który wiózł skazańca i depeszę: Powiesić nie można ułaskawić. To, gdzie postawimy przecinek, decyduje o życiu (powiesić nie można, ułaskawić) lub śmierci (powiesić, nie można ułaskawić).

     

    Tekst dyktanda w Dyktando(1).docx.

    Do zobaczenia za rok

    Barbara Biesiada

  • V MIEJSCE CHŁOPCÓW W ĆWIERĆFINALE WOJEWÓDZKICH IMS

    10 marca Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu była gospodarzem rozgrywek 1/4 Finału Wojewódzkiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Wałcza, Marianowa, Krzęcina, Drawska Pomorskiego i Bełczna. Mecze były rozgrywane jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie zawodów. Awans do półfinału wojewódzkiego uzyskały dwie najlepsze ekipy, a okazały się nimi Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu oraz Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje z Bełczna, Marianowa i Krzęcina. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

    SP Krzęcin w składzie: Dawid Abraś, Jakub Kubiak, Marcel Juszczak, Jakub Ligęza, Bartosz Przepiórski, Marcin Radomiak, Kacper Kurek, Oliwier Władyczak, Dominik Walusiak, Bartosz Pawłowski.

    Był to pierwszy w historii  występ reprezentacji Szkoły Podstawowej w Krzęcinie na tym etapie rozgrywek w tej dyscyplinie sportu. Chłopcy pomimo ogromnego stresu jaki im towarzyszył zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nasi siatkarze przegrali zdecydowanie z faworytami turnieju  SP 4 Wałcz  i SP Drawsko Pomorskie, ale potrafili  rozegrać również  dwa równe pojedynki z SP Marianowo oraz SP Bełczna, które przegrali ostatecznie  po tie – breakach. Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie  naszej szkoły!

     

  • Wyróżnienie za ujmującą recytację

    XV Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej w Dobiegniewie

    Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie to miejsce, w którym gimnazjaliści z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego recytowali wiersze nazywane poezją obozową. Konkurs stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a młodzież musiała zaprezentować własną interpretację wierszy, które pisali kilkadziesiąt lat temu oficerowie Wojska Polskiego więzieni w obozie jenieckim Woldenberg. Najtrudniejsze było wyrażenie emocji, które towarzyszyły żołnierzom, a była to tęsknota za domem, rodziną i wolnością.

    Swój talent i umiejętności recytatorskie zaprezentowała Aleksandra Rutkowska (klasa I gimnazjum), a wierszem „”Do żony” zachwyciła komisję i otrzymała zasłużone WYRÓŻNIENIE. Gimnazjum w Krzęcinie reprezentowały również Julia Pawlak i Jagoda Leciejewska, które doskonale poradziły sobie z interpretacją poezji obozowej. Gimnazjalistki odebrały dyplomy i atrakcyjne nagrody, których fundatorem byli: Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie, Referat Oświaty, Kultury Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie, Stowarzyszenie Woldenberczyków i Fundacja Woldenberczyków w Dobiegniewie.

    Wyjazd do Dobiegniewa był też doskonałą okazją do zapoznania się ze zbiorami muzeum i historią więzionych tam w czasie II wojny światowej polskich oficerów – uczestników walk we wrześniu 1939 roku.

    Barbara Biesiada

  • Jak motywować siebie?

    „ Jedynymi ograniczeniami Twojego jutra są ALE, których używasz dzisiaj” Les Brow

          W dniu 6. 03.2017 r. uczniowie klas IV-VI  uczestniczyli w mini warsztacie dotyczącym motywacji do pracy i rozwoju własnej osobowości. Warsztaty przeprowadziła Pani Małgorzata Krawczak  ze Szczecina – akredytowany coach ICF/ACC, terapeutka EEG-biofeedbak, certyfikowany trener Points Of You® . Uczniowie w trakcie spotkania mieli możliwość odkrywania siebie i szukania sposobu jak radzić sobie z własną motywacją.

    Pani Kazimierze Prokopiak- przewodniczącej GKRPA dziękujemy za wsparcie finansowe.smiley

    Pedagog- Alina Apanasowicz

     

     

  • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie

    W dniu 8 lutego 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział w II etapie Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie.

    Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym.

    Zespół Szkół w Krzęcinie reprezentowali:

    1. Nikola Przybysz                   14  punktów

    2.Dawid Szylak                        10 punktów

    3.Nikola Sajdak – Pietrzak       6 punktów

    4.Wiktoria Bielesz                    11 punktów

    Opiekun konkursu: Justyna Staszczyk

  • SIATKARKI I SIATKARZE NA MEDAL!

     

    W pierwszych dziewięciu dniach lutego uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział    w Mistrzostwach Powiatu Choszczeńskiego w Piłce Siatkowej oraz Mini Piłce Siatkowej.

    Pierwszego lutego w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku do rywalizacji stanęły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. W turnieju udział wzięły cztery drużyny:  Gimnazjum z Recza, Gimnazjum z Pełczyc, Gimnazjum  z Krzęcina oraz gospodarz Gimnazjum z Bierzwnika. Po bardzo zaciętych spotkaniach (do rozstrzygnięcia, których  często potrzebny był trzeci set) najlepszą drużyną okazały się reprezentantki naszego gimnazjum! Dziewczęta nie przegrały żadnego meczu i pewnie sięgnęły po zwycięstwo w całym turnieju!

    Wyniki:                                                                             Tabela:

    Gim. Krzęcin : Gim. Pełczyce 2:0                              1. Gimnazjum Krzęcin

    Gim. Krzęcin : Gim. Bierzwnik 2:1                             2. Gimnazjum Bierzwnik

    Gim. Krzęcin : Gim. Recz 2:1                                    3. Gimnazjum Recz

                                                                                       4. Gimnazjum Pełczyce

    Skład reprezentacji: Martyna Wojdak, Oliwia Grabiec, Paulina Kwapisiewicz, Nikola Sajdak  – Pietrzak, Julia Jasiewicz, Wiktoria Sosnowska, Jagoda Leciejewska, Julia Wróbel, Wiktoria Suszek, Dominika Wasiak, Wiktoria Wypchło, Roksana Modrzejewska, Paulina Abraś.

    Czwartego lutego w Będargowie do zawodów przystąpiły uczennice szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: SP Pełczyce, SP Drawno, SP Lubiana, SP Krzęcin i gospodarz SP Będargowo. Bezkonkurencyjne w tym dniu były zawodniczki Szkoły Podstawowej w Będargowie, które bez straty seta wygrały wszystkie spotkania i awansowały do dalszego etapu rozgrywek. Bardzo dobrze w całych zawodach  zaprezentowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, która z trzema wygranym na koncie  zajęła drugie miejsce.

    Wyniki:                                                               Tabela:

    SP Krzęcin : SP Będargowo 0:2                        1. SP Będargowo

    SP Krzęcin : SP Drawno 2:1                              2. SP Krzęcin

    SP Krzęcin : SP Pełczyce 2:0                            3. SP Drawno

    SP Krzęcin : SP Lubiana 2:0                             4. SP Pełczyce

                                                                               5. SP Lubiana

    Skład reprezentacji: Dorota Kleczewska, Paulina Kidula, Julia Jekiełek, Gabriela Laskowska, Zuzanna Kucharczyk, Katarzyna Komorek, Oliwia Nowak, Aleksandra Łazińska.

    Dziewiątego lutego do zmagań siatkarskich przystąpili chłopcy w kategorii szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju była ponownie Szkoła Podstawowa w Będargowie,a na starcie zawodów stanęły 4 zespoły: SP Drawno, SP Krzęcin, SP Lubiana oraz SP Będargowo. Rewelacyjne zawody tego dnia rozegrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, którzy bez straty seta wygrali wszystkie swoje mecze i awansowali do ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się 10 marca w  hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.

    Wyniki:                                                                   Tabela

    SP Krzęcin : SP Bedargowo 2:0                           1. SP Krzęcin

    SP Krzęcin : SP Drawno 2:0                                 2. SP Będargowo

    SP Krzęcin : SP Lubiana 2:0                                3. SP Lubiana

                                                                                  4. SP Drawno

    Skład reprezentacji: Bartosz Pawłowski, Dominik Walusiak, Kacper Kurek, Marcin Radomiak, Oliwier Władyczak, Jakub Ligęza, Marcel Juszczak, Dawid Abraś, Bartosz Przepiórski.

  • IV GMINNE DYKTANDO DLA DOROSŁYCH

     

     

     

    Regulamin IV Krzęcińskiego Dyktanda dla Dorosłych 2017

     

    INFORMACJE OGÓLNE

    1. Honorowy patronat nad Dyktandem sprawuje Wójt Gminy Krzęcin.
    2. Konkurs ma na celu propagowanie kultury języka ojczystego oraz zasad poprawnej pisowni.
    3. Tekst dyktanda zostanie opracowany na podstawie obowiązujących zasad pisowni i interpunkcji, zawartych w aktualnych słownikach ortograficznych PWN.

    I Organizatorzy

    Organizatorem konkursu jest ZS w Krzęcinie. 

    II. Zasady uczestnictwa

    1. Dyktando odbędzie się w kategorii wiekowej od 18 roku życia.
    2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do 09. marca 2017 r., w dniu konkursu – rejestracja 30 minut przed konkursem.
    3. Zgłaszający się, mieszkańcy Gminy Krzęcin, są zobowiązani do podania swoich danych osobowych: imię, nazwisko, adres.
    4. Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów organizacyjnych.
    5. Udział w dyktandzie jest bezpłatny.
    6. W dyktandzie nie mogą brać udziału poloniści. 

    III. Przebieg konkursu

    1. Dyktando odbędzie się dnia 14 marca 2017 r. o godz. 16.00 w auli w Gimnazjum w Krzęcinie.
    2. Prace poszczególnych osób będą kodowane, przed wejściem każda z osób wylosuje kartę z kodem.
    3. Organizator gwarantuje pełną dyskrecję napisanych dyktand.

    4. Podczas pisania dyktanda nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi piszącymi, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z urządzeń elektronicznych.

    5. Dyktanda nie wolno pisać „ literami drukowanymi”.

    6. Prace nieczytelne nie będą podlegały sprawdzaniu i ocenie.

    7. Wyrazy nieczytelne bądź zapisane w sposób niejednoznaczny będą rozstrzygane na niekorzyść piszącego.

    9. Ewentualne poprawki w tekście należy nanosić przez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone. Również w poprawkach nie wolno używać wielkich drukowanych liter.

    8. Ocenie będzie podlegać także interpunkcja. 3 błędy interpunkcyjne będą się równać 1 błędowi ortograficznemu.

    9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez co najmniej dwóch uczestników.

    10. Ogłoszenie wyników będzie tego samego dnia po sprawdzeniu prac konkursowych.

    11. Ewentualna dogrywka odbędzie się w tym samym dniu. Możliwości wglądu do prac konkursowych na żądanie ich autorów będzie możliwe w czasie określonym przez komisję konkursową.

    IV Nagrody

    1. Spośród uczestników wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin.
    2. Nagrodzeni  zostaną zwycięzcy I – III miejsca.
    3. Wyróżnieni otrzymają nagrody niespodzianki, wszyscy – okolicznościowe dyplomy.
    4. Nagrody zostaną wręczone po sprawdzeniu prac i ewentualnej dogrywce tego samego dnia.

    V Jury.

     

    Nad przebiegiem dyktanda czuwać będzie komisja konkursowa. Komisja ta zajmie się w szczególności prawidłowym przebiegiem dyktanda, ogłoszeniem listy nagrodzonych oraz interpretacją postanowień niniejszego regulaminu.

    V. Postanowienia końcowe

    1.Udział w dyktandzie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni niniejszego regulaminu.

    2.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skracania dyktanda .

    3. Wszyscy dorośli mieszkańcy gminy Krzęcin mogą wziąć udział w dyktandzie zgłaszając swoją kandydaturę do 09 marca 2017 r.  osobiście w sekretariacie gimnazjum lub pod numerem telefonu 603293241 oraz 95-765-51-48, również na adres szkola@krzecin.pl

  • „JEDEN Z DWUNASTU” w Bierzwniku

     

    W minioną środę(8.02.2017r.) uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie Międzyszkolnym w Bierzwniku, a odbył się on pod hasłem: „Jeden z dwunastu”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych: Ewa Przybylak, Filip Okoń i Wiktoria Boboić. Uczestników wyłoniono podczas zmagań konkursowych na etapie każdej szkoły. Należało raz w tygodniu odpowiedzieć na pytania zawarte w kolejnych zestawach. Uczestnicy rywalizowali w zakresie wiedzy ogólnej, a najlepiej wypadła Ewa Przybylak, która zajęła II miejsce indywidualnie.

    Gratulacje dla Ewy!

    Barbara Biesiada

  • FERIE ZIMOWE OD 13.02. DO 24.02.2017r.

    Zakończyliśmy I semestr i zaczęliśmy już II semestr.

     Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek po wielu kartkówkach, sprawdzianach, testach itp.

    Ferie zimowe to dwutygodniowa przerwa od szkoły, nauki, nauczycieli, dlatego, żeby je spędzić bezpiecznie

    polecam w krótkiej prezentacji multimedialnej przeczytać kilka zasad, porad i wskazówek.

    bezpieczne-ferie-2017.ppsx

    bezpieczne-ferie-2017-1.pdf

    bezpieczne-ferie-2017-1.odp

    Jednocześnie zachęcam Wszystkich do udziału w zajęciach prowadzonych w Waszych miejscach zamieszkania.

    Gminne Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć, które znajdziecie poniżej.

     

  • Konkurs "Piastkiem mnie zwą"

  • Niecodzienny sukces

    Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasze uczennice osiągnęły bardzo wysokie lokaty w Ogólnopolskim

    Konkursie pod hasłem „MÓJ LAS”

    W kategorii  klas IV – VI – Aleksandra Łazińska, uczennica klasy VIB zajęła I m-c na etapie wojewódzkim.

    Ola wykonała piękną pracę albumową na temat: „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie”

    W kategorii gimnazjów – Aleksandra Rutkowska, uczennica klasy I gimnazjum zajęła II m-ce na etapie wojewódzkim.

    Ola pisała pracę na temat: „ Znaczenie drewna dla lasu i ludzi”  Zarówno treść jak i szata graficzna tej pracy zachwyciła wszystkich.

            Prace dziewczynek zostały wysłane na etap centralny do Warszawy, aby tam powalczyć o zwycięstwo.

    Główny Sąd Konkursowy ogłosi wyniki  etapu ogólnopolskiego  15 kwietnia br.

     

    Obydwie prace napisane były pod kierunkiem Małgorzaty Matuszak

     

    Gratuluję i życzę mnóstwa pomysłów i szczęścia w kolejnych konkursach!

     

    Autorki nagrodzonych prac

            

    Praca Oli Rutkowskiej

     

    Praca Oli Łazińskiej

    Nagrodzone Ole z opiekunką

  • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017 pod hasłem „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”

    W piątkowe popołudnie,  27. stycznia 2017 roku w auli gimnazjum, przed licznie zgromadzoną publicznością, prezentowali swoje zdolności wokalne uczniowie ZS w Krzęcinie, w tym również uczniowie ze Szkoły Filialnej w Granowie, uczestnicy Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jak co roku, artystów było sporo, bo aż 45- ciu.

    Spośród gości zaproszonych obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Krzęcin, pan Artur Konopelski, Radny Rady Powiatu Choszczeńskiego i równocześnie nauczyciel ZS w Krzęcinie, pan Paweł Szuber, Przewodnicząca GKRPA, pani Kazimiera Prokopiak, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Angelika Sajdak- Pietrzak. W imieniu pani dyrektor szkoły oraz organizatorów, gości powitały prowadzące koncert: Aleksandra Rutkowska oraz Aleksandra Kucharczyk.

    Komisja konkursowa oceniała uczestników według następujących kategorii: czystość śpiewu i wyrazistość wykonywanego tekstu; dobór repertuaru do wieku wykonawcy; stopień trudności wykonywanego utworu oraz ogólny poziom artystyczny. Pani  Honorata Kłosek- dyrektor szkoły i przewodnicząca jury wraz z członkami komisji konkursowej: panią Angeliką Sajdak-Pietrzak, Kazimierą Prokopiak, Aleksandrą Bobojć- absolwentką naszej szkoły i absolwentką Studium Muzycznego w Choszcznie, przyznały nagrodę Grande Prix dla najlepszego wykonawcy. Wyśpiewała ją  Maja Tuńska, uczennica klasy 3b.

    Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie i drobny upominek. Laureaci dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

    I tak, w kategorii soliści szkoły podstawowej klas 1 -3 nagrodę otrzymały:

    Maja Tuńska ( 1miejsce i Grande Prix ), Zuzanna Kowalczyk ( 1 miejsce ), Patrycja Przepiórska  ( 2 miejsce ) oraz wyróżnienia: Amelia Juszczak i Marta Grudzińska.

    W kategorii zespół ze szkoły podstawowej klas 1 -3 nagrodzono duet:

    Maja Banasiak i Maja Nowak ( 1 miejsce ), Kornelię Okulicz- Kozaryn, Apolonię Wolańską i Amelię Biernat (2 miejsce ).

    W kategorii solista ze szkoły podstawowej klas 4 -6 wśród nagrodzonych znaleźli się: na I miejscu Anita Szydełko, na II miejscu Laura Simińska, na III miejscu exegwo: Yasin Mikołajczyk, Zuzanna Kucharczyk; na wyróżnienie zasłużyli: Julia Jekiełek oraz Wiktoria Nowak.       

    W kategorii: zespół klas 4-6 ze szkoły podstawowej  I miejsce wyśpiewały: Antonina Apanasowicz, Amelia Tułaza ; natomiast II miejsce: Michał Stasiak, Filip Bombol, Jakub Kucybała.

    W kategorii: gimnazjum- soliści - I miejsce zajęła Oliwia Grabiec, natomiast  II miejsce: Julia Pawlak.

    Kategorię: zespół- gimnazjum reprezentowały: Julita Drożdż, Adriana Ragańska, Natalia Kosyl, Natalia Bobojc, Dominika Wasiak, które zajęły I miejsce.

    Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy po raz kolejny wsparli organizację Konkursu Kolęd i Pastorałek, a są nimi:

    • Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz
    • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
    • Rada Rodziców
    • Nadleśnictwo Bierzwnik
    • Radny Powiatu Choszczeńskiego, pan Paweł Szuber
    • Pan Artur Konopelski
    • Pan Andrzej Ogonowski
    • Państwo Katarzyna i Zbigniew Kucybała
    • Pan Adam Kolański
    • Państwo Monika i Piotr Wróbel
    • Pan Ryszard Przywarty
    • Proboszcz Parafii w Chłopowie, ks. Dariusz Zając
    • Pan Henryk Kucharski
    • Anonimowy sponsor

    Dziękujemy za słodki poczęstunek, który przygotowały:

    • Pani Hanna Szylak
    • Pani Joanna Zakrzewska
    • Pani Bożena Majko
    • Pani Katarzyna Kowalczyk

    W przerwie, gdy komisja konkursowa udała się na naradę, można było udać się do kawiarenki i skosztować specjałów naszych darczyńców. Obsługą zajmowali się uczniowie    z klasy 4b i 6a, którzy poradzili sobie świetnie! Byli to: Kinga Zakrzewska, Weronika Ubych, Oriana Sajdak – Pietrzak, Nikola Łazińska, Bartosz Przepiórski i Emil Lewandowski.

    Aby skrócić czas oczekiwania na werdykt jurorów, klasa 4b zaprezentowała przedstawienie pt. „ Mikołajkowa przemiana”, które bardzo się spodobało publiczności.

    Nad obsługą techniczną czuwali chłopcy: Kacper Sokołowski i Konrad Wysocki, którzy w tej roli sprawili się znakomicie. Dziękujemy im za to!

    Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego przedsięwzięcia, bo jak powiedział E. Fromm  „Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje”.

     

    Podziękowania składają organizatorki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2017 pod hasłem „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi

    W osobach: Małgorzata Matuszak, Dorota Kidula oraz Iwona Grześkiewicz.

  • Pasjonatki Fotografii

    Po raz drugi w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie odbył się Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod patronatem Starosty Choszczeńskiego i Burmistrza Choszczna. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dopiero  pod koniec grudnia 2016 r.  

    Miło nam poinformować, że kapitułą konkursowa wyróżniła prace dwóch naszych  uczennic.

    Aleksandra Bobojć zdobyła nagrodę główną w kategorii „Pocztówka z wakacji – collage”

    Agata Schiffer otrzymała wyróżnienie w kategorii „To wspaniałe hobby!

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w niezwykłej przygodzie z fotografią.

    Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Dyrektor Honorata Kłosek podczas Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 27 stycznia 2017 r. ponieważ Ola i Agata w czerwcu ukończyły nasze gimnazjum

    Małgorzata Matuszak

    Oto nagrodzone zdjęcia

                                     Fot. Aleksandra Bobojć  „Pocztówka z wakacji – collage”

     

                                      Fot. Agaty Schiffer  „To wspaniałe hobby!"

     

  • KOLEJNY ROK KIBICUJEMY CHEMIKOWI W LIDZE MISTRZÓW

    Po raz trzeci z rzędu kibicowaliśmy siatkarkom Chemika Police w elitarnej Lidze Mistrzyń. Tym razem przeciwnikiem mistrzyń Polski była włoska drużyna Imocco Volley Conegliano. Spotkanie odbyło się 25stycznia w szczecińskiej hali „Azoty Arena”.

                

    Przed spotkaniem siatkarki z Polic wiedziały, że tylko zwycięstwo przedłuża szanse awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń w sezonie 2016/2017. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa siatkarek gości w pierwszym secie, które wygrały go 18:25. To podrażniło miejscowe, które w kolejnym  secie dosłownie zmiotły zespół z Włoch z parkietu wygrywając 25:14. Trzecia partia była wyrównana do momentu, którym w polu serwisowym stanęła Malwina Smarzek. Młoda przyjmująca zanotowała imponującą serię 14 punktów z rzędu (!), a zespól Chemika zwyciężył w trzecim secie 25:12. Włoszki jednak nie poddawały się  nawet na moment. Dwie gładko przegrane partie zupełnie ich nie podłamały. Wyszły na parkiet, jakby spotkanie dopiero się zaczęło. W czwartym secie dzięki znakomitej grze SamanthyBricio Imocco wygrało 14:25. W piąty set również lepiej weszły przyjezdne. Włoszki udowodniły, że są silne mentalnie i zwyciężyły 11:15 i w całym meczu 2:3.

            

    W tym sportowym święcie uczestniczyła 30 osobowa grupa kibiców z Zespołu Szkół w Krzęcinie. Młodzi kibice zachwyceni byli zarówno poziomem sportowym meczu, jaki atmosferą panującą na trybunach (mecz obejrzało ponad 4000 widzów), jednak tym razem zabrakło szczęścia, które do tej pory przynosiliśmy siatkarkom Chemika Police.

  • KANADYJCZYCY

    W miniony piątek (20 stycznia) odwiedzili naszą szkolę przedstawiciele armii kanadyjskiej stacjonujący aktualnie w Drawsku Pomorskim. Poza ścisłymi treningami wojskowymi żołnierze odwiedzają okoliczne szkoły  opowiadając o swoim kraju i życiu jakie wiodą.

    Kapitan Darryl Bannon i kapral Alex Morrison przebywają w Polsce od września ubiegłego roku, a nasz kraj i gościnność bardzo im się podoba. Goście opowiedzieli o trudnych misjach wojskowych oraz zaprezentowali sprzęt, którego używają będąc na treningach. Zarówno Polska jak i Kanada są członkami NATO. Żołnierze sporo czasu poświęcili więc wyjaśnieniom, jak ważna jest współpraca, wzajemne zaufanie i jak wiele, kraje znajdujące się w sojuszu, mogą się od siebie nauczyć.

    Nasi uczniowie mieli do żołnierzy dużo pytań, zarówno związanych ze służbą wojskową, jak i osobistych, na które goście cierpliwie odpowiadali.

    Po spotkaniu, równie cierpliwie, pozowali do wspólnych zdjęć – nie często zdarza się przecież okazja do rozmowy z przybyszami z tak dalekiego kraju!

    Zarówno żołnierze, jak i wychowankowie szkoły nawiązali nić porozumienia. Był to dzień pełen atrakcji, zarówno dla gospodarzy jak i zaproszonych żołnierzy, którzy przyznali, że świetnie się bawili. Dla naszych uczniów była to natomiast żywa lekcja języka angielskiego.

    Anna Rejek

  • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     

     

     

     

                                               

     

     

         

    Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”

    Regulamin

     

    Organizatorzy: Iwona Grześkiewicz, Dorota Kidula, Małgorzata Matuszak

    I. Miejsce i czas przeprowadzenia Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

    1. Miejsce: Aula Zespołu Szkół w Krzęcinie
    2. Termin: 27.01. 2017 r. (piątek)
    3. Czas rozpoczęcia: godz. 16:00 

    II. Cele

    1. Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ich upowszechnianie poprzez podtrzymywanie obyczaju śpiewania kolęd i pastorałek.
    2. Rozbudzania zainteresowań muzycznych
    3. Wyłonienie najlepszych uczestników pod względem artystycznym.
    4. Integracja społeczności szkolnej

    III. Uczestnicy

    1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z sp w Krzęcinie, Szkoły Filialnej w Granowie  i gimnazjaliści.
    2. Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:

    a)      soliści:

    -  dzieci szkolne – kl. I – III,

    -  dzieci szkolne – kl. IV – VI,

    -  gimnazjaliści.

     

    b)      grupy: duety i zespoły maksymalnie  do 5  osób

    -  dzieci szkolne – kl. 0 – III,

    -  dzieci szkolne – kl. IV – VI,

    -  gimnazjaliści.

    IV. Warunki uczestnictwa w konkursie

    1. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje tylko jedną kolędę lub pastorałkę, w  zależności od własnego uznania.

     

    1. Uczestnikom zabrania się w przygotowywanym repertuarze uwzględniania świątecznych piosenek.

     

    1. Uczestnicy wykonują swój repertuar acapella, z podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem.

     

    1. Uczestnik może wystąpić tylko raz ( jako solista lub w zespole)

     

    1. Wypełnienie karty zgłoszenia i oddanie jej w terminie określonym przez organizatora - do 20.01.2017 r.( karta zgłoszenia do odbioru u organizatorów) Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

     

    1. W przypadku korzystania z własnego podkładu muzycznego należy dostarczyć płytę CD lub na pendrive do organizatorów konkursu najpóźniej do 20.12.2017r do organizatorów konkursu.

     

    1. Na płycie CD lub pandrive powinien znajdować się tylko jeden utwór do prezentacji

     

    1. Płyta CD  powinna być opisana ( tytuł utworu, autor, imię i nazwisko uczestnika konkursu)

    V. Ocena

    1. W celu oceny prezentowanych występów powołana zostanie przez Organizatorów Komisja Konkursowa, która dokona oceny wg ustalonych przez siebie kryteriów w oparciu o niniejszy regulamin. Werdykt Komisji jest niepodważalny i niezaskarżalny.

     

    1. Komisja będzie brała pod uwagę następujące kryteria:

    -            czystość śpiewu i wyrazistość wykonywanego tekstu,

    -            dobór repertuaru do wieku wykonawcy/wykonawców,

    -            stopień trudności wykonywanego utworu,

    -            ogólny poziom artystyczny.

     

    VI. Nagrody

    Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy a dla laureatów w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe.

    VII. Uwagi końcowe

    1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu.
    2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokumentowania twórczości uczestników konkursu w celu umieszczenia jej na stronie szkoły.

     

      Organizatorzy:

    Małgorzata Matuszak

    Iwona Grześkiewicz

    Dorota Kidula

     

  • I półrocze – oszczędzamy w GBS

    Najsystematyczniej w SKO w I półroczu oszczędzali:


    Maja Hawrylewicz i Maja Nowak z klasy IIa (13 wpłat) oraz Paweł Brudnicki z kl. IIIb (12 wpłat).


    Najsystematyczniej oszczędzającą klasą w SP w Krzęcinie okazała się klasa IIa, wychowawca Anna Idziak.


    Wszyscy otrzymali nagrody od opiekuna SKO. Pamiętajmy, że w oszczędzaniu w SKO liczy się nie wysokość przyniesionych oszczędności, ale systematyczność.

    Gratulacje!

    Barbara Biesiada

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
    ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
  • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
    przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

    sekretariat tel.95-765-51-48

    fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć