Klasy 8 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Matuszak zrealizowały projekt edukacyjny z historii pt. „Życie codzienne w PRL”. Młodzież okazała się niezwykle pomysłowa. Uczniowie pokazali, że posiadają dużą wiedzę o tych trudnych i szarych czasach.
Dziewczynki prezentowały modę lat 60, 70, 80, odgrywały scenki w kawiarni i restauracji. Mogliśmy poznać smak PRL - ciasto W-Z, sałatki, galantynę, koreczki. Była też kawa i herbata /sypana oczywiście/. Słuchaliśmy opowieści o przewozach pasażerskich przez PKP. Odwiedziła nas nawet Maryla Rodowicz wykonując swój kultowy utwór ”Małgośka”. Uczniowie prezentowali przedmioty codziennego użytku /wiele z nich jeszcze działała/, eksponaty, dokumenty, pieniądze i książki i kartki na żywność. Przygotowali też prezentacje o kulturze życiu codziennym i motoryzacji z tamtych lat.
Było bardzo zabawnie, smacznie, kolorowo i muzycznie.
Konkurs na "Najładniejszą palmę" Zwycięscy konkursu otrzymali dzisiaj nagrody z rąk wicedyrektor Pani Olgi Taratajcio. Najładniejszą palmę wykonała Lena Kozłowska. Nagrodzono również Zuzię Kowalską, Oliwię Janik i Panią Małgorzatę Matuszak. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, który ufundowal również nagrody.
Dziś uczniów z klas 8 odwiedziły panie nauczycielki z ZS nr 1 z Choszczna, aby zapoznać nas z ofertą edukacyjną szkoły i zaprosić na Dni Otwarte. A.A.
Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kto to jest hobbit i wiele innych ciekawostek. Ewa Smoderek
Udział w warsztatach dziennikarskich wzięli ci uczniowie, którzy już spróbowali swoich sił w dziennikarstwie przy okazji redagowania POGODNEJ. Jak budować informację prasową, czym jest zjawisko dezinformacji, jak zainteresować artykułem i skąd czerpać pomysły na artykuły, czym jest dziennikarstwo internetowe i fake newsy? Tego dowiedzieli się uczestnicy podczas warsztatów.
Szersza relacja w marcowym wydaniu POGODNEJ.
Fotorelacja
Choć część szkolnych kobiet to tak naprawdę jeszcze dziewczęta, one również dzisiaj obchodziły swoje święto.
Szkolni mężczyźni z Samorządu Uczniowskiego zadbali o odpowiednią oprawę i niespodzianki dla wszystkich Pań i koleżanek, tych dużych i malutkich. Były więc kwiaty, życzenia i słodkie niespodzianki.
W trakcie przerw chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na” Najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole”. Głosować mogła tylko męska społeczności. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.
To był naprawdę radosny i miły dzień dla wszystkich !
Opiekun SU Małgorzata Matuszak
;)
Zachęcamy do włączenia się do poniedziałkowej akcji Solidarni z Ukrainą. W tym dniu w szkole obowiązuje strój w kolorach żółtym i niebieskim lub mały element w tych kolorach(np. wstążeczką) Pokażmy naszą solidarność.
Już od poniedziałku rozpoczynamy zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które będą niedługo uczniami naszej szkoły.
Prosimy o:
✓ plecaki ( aktualnie potrzeba ,
✓ piórniki (8 sztuk),
✓zeszyty 32-kartkowe w trzy linie, kratkę,
✓ zeszyty 60-kartkowe w szeroka linię, kratkę,
✓ przybory do pisania, ołówki,
✓ przybory geometryczne (linijki, ekierki, kątomierze, cyrkle),
✓ kredki,
✓ mazaki,
✓ farby, bloki rysunkowe i techniczne, pędzle,
✓ gumki do ścierania,
✓ kolorowe bloki,
✓ nożyczki, klej.
Nie bądźmy obojętni Razem mamy moc
Od poniedziałku, 28 lutego w szkole pojawią się puszki, do których będziemy zbierać pieniądze na pomoc Ukrainie. Wszystkie zebrane datki wpłacimy na specjalne konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
W czwartek, 24 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej GETBOLA, czyli piłki nożnej 1x1. Uczniowie klas I-III rywalizowali w dwóch kategoriach.
Kategoria dziewcząt:
1. Alicja Hermanowicz kl. III 2. Julia Kozłowska kl. II
3. Hanna Borowska kl. IA. Kategoria chłopców:
1. Filip Fiszer kl. III,
2. Damian Gorzynik kl. II,
3. Antoni Kusz kl. III
Zwycięzcom gratulujemy
Roman Taratajcio
Klasa 8a na lekcji j. angielskiego miała spotkanie z Panem dr Jacobem Koopman. Pochodzi on z Holandii, a od 17 lat mieszka w Choszcznie. W czasie lekcji powiedział uczniom jak po angielsku przedstawić swój życiorys, co trzeba pamiętać o przedimkach a, an i the oraz jak opowiadać czy opisywać swoje hobby.
Bardzo dziękujemy Panu za miłą, pełną wrażeń i wiedzy wizytę. Wkrótce więcej szczegółów w gazecie POGODNA.
H. Kucharski
"Czytanie na dywanie" - pod takim hasłem Pani Ewa Smoderek zorganizowała spotkanie w grupie Motylków i Żabek. Maluszki wysłuchały opowiadania pt. "W bibliotece" oraz "Samochodzik Tadzik". Dzieci dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki, jak należy się w niej zachować. Na koniec spotkania Pani Ewa wręczyła wszystkim zakładki do książek.
Wystartowali ;)
Szkoła Podstawowa w Krzęcinie bierze udział w projekcie „ Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w wysokości 60.000 złotych, dzięki któremu uczniowie z naszej szkoły będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności: sprawności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno -komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023. Zajęcia prowadzone będą średnio co najmniej 3 godziny, w każdym tygodniu nauki.
Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie (https://www.zs.krzecin.pl).
Więcej informacji na temat tego projektu znajduje na stronie
https://www.gov.pl/web/laboratoria/
Małgorzata Matuszak – szkolny koordynator projektu
Przypominamy o terminach spotkań z wychowawcami:
klasy IV-VIII - 16 lutego godz. 16.00
klasy I-III - 17 lutego godz. 16.00
W Walentynki biblioteka szkolna przeżyła oblężenie ;)