Statut Szkoły

Galeria zdjęć

  • ZABRAKŁO JEDNEGO PUNKTU

     

    We wtorek 19 listopada w Bierzwniku odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005- 2006), chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Krzęcinie pomimo tego, że nie przegrali żadnego spotkania zajęli ostatecznie drugie miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny został Jakub Ligęza, który w całym turnieju zdobył 9 bramek. Powiat Choszczeński w dalszej fazie rozgrywek reprezentować będzie Szkoła Podstawowa z  Bierzwnika, która pomimo porażki z hokeistami z Krzęcina w końcowej klasyfikacji zdobyła jeden punkt więcej.

    SP Zieleniewo : SP Krzęcin 0:7(J.Ligęza 4, M. .Hermanowicz, J. Kucybała 2 )

    SP Łasko : SP Krzęcin 0:0

    SP Krzęcin : SP Sławęcin 3:3 (J. Ligęza 3)

    SP Bierzwnik : SP Krzęcin 2:3 (J. Ligęza 2, M. Hermanowicz)

     

    Skład drużyny: Jakub Kucybała, Filip Kolański, Dawid Abraś, Filip Bury, Jakub Ligęza, Artur Kolański, Krzysztof Cepak, Szymon Goławski, Kacper Ligęza, Marcel Hermanowicz, Filip Okoń.

  • Święto Niepodległości

    101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości brzmi dumnie. Czy wszyscy znamy historię tego wydarzenia? Takie pytanie padło podczas apelu, który miał miejsce w 13 listopada 2019 r. Prowadzące apel przedstawiły nam drogę Polski do Niepodległości. Całość przeplatana była fragmentami poezji oraz pieśniami patriotycznymi. Klasa II pod opieką Pani Anny Idziak zaprezentowała układ taneczny MAZURA. Apel wg scenariusza Pani Barbary Biesiady był bardzo uroczysty. Z powagą odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W dekoracji dominowały czerwień i biel czyli nasze barwy narodowe. Własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych również podkreśliły patriotyczny charakter apelu

    Wspólne świętowanie ważnej rocznicy jest wyrazem szacunku dla naszego kraju.

    Zuzanna Kowalczyk, kl. VIa

  • Działalność świetlicy szkolnej dla klas I-III

                     Każdego dnia uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach organizowanych na terenie świetlicy szkolnej w celu rozwijania umiejętności językowych, grafomotorycznych oraz społecznych. Podczas realizacji czynności wynikających z obowiązujących tematów tygodnia, wychowankowie doskonalą umiejętności dotyczące poszczególnych obszarów wiedzy i funkcjonowania. W ostatnim czasie uczniowie kształtowali także świadomość kulturową i narodową w związku z nadchodzącym świętem. Oto fotorelacja z podjętych działań, których koordynatorką była jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia w świetlicy – p. Natalia Rynkiewicz. Wśród nich znajdują się: Turniej Gier Planszowych, realizacja zajęć
    z cyklu Jesień w ogrodzie, rozpoznawanie symboli narodowych, Słucham i rysuję – przekład intersemiotyczny, zabawy w grupie.

  • Dzień Profilaktyki

     

    W  czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach o następującej tematyce:

    •          Klasy I-IV  „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego- warsztat o budowaniu relacji”

    •          Klasa V- „ Przemoc i agresja- stop agresji! Rozwiązywanie konfliktów bez przemocy”

    •          Klasy VI , VII,VIII „ Smak życia- debata o dopalaczach”

    Spotkania poprowadzili: pedagog-terapeuta pani Karina Borzykowska oraz pan Tomasz Chełek- terapeuta uzależnień z Gniezna .

                          Późnym popołudniem nauczyciele uczestniczyli w radzie szkoleniowej na temat „ Diagnoza i profilaktyka zaburzeń autodestrukcyjnych u dzieci i młodzieży. ”

     

    Ogromne podziękowania dla Pani Kazimiery Prokopiak, przewodniczącej GKRPA za dofinansowanie wszystkich spotkań.

    Alina Apanasowicz

  • WARSZTATY: agresja = przemoc

     

    We wtorek  naszą szkołę odwiedziły Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie: pedagog Małgorzata Bylica oraz psycholog Krystyna Dziedzic. Przeprowadziły warsztaty w klasach VI na temat agresji i przemocy rówieśniczej. Uczniowie z wielką chęcią brali udział w spotkaniu, ponieważ Panie poruszały bardzo ważne kwestie: w jaki sposób walczyć z zachowaniami agresywnymi oraz w jakich sytuacjach warto szukać pomocy u psychologa, pedagoga czy psychiatry dziecięcego.

     

    Alina Apanasowicz

  • III MIEJSCE HOKEISTÓW W BIERZWNIKU

     

    W poniedziałek 4 listopada w Bierzwniku odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja Chłopców w ramach Igrzysk Szkolnych Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło pięćszkół podstawowych z Powiatu Choszczeńskiego: SP Krzęcin, SP Bierzwnik, SP Zieleniewo, SP Łasko, SP Pełczyce. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a hokeiści reprezentujący Szkołę Podstawową w Krzęcinie zajęli ostatecznie 3 miejsce uzyskując następujące rezultaty:

    SP Bierzwnik : SP Krzęcin 2:1 (I.Staszczyk)

    SP Zieleniewo : SP Krzęcin 1:3 (I. Staszczyk, A. Gorzynik, D. Komorek)

    SP Łasko : SP Krzęcin 2:3 (I. Staszczyk, B. Misztal, I. Staszczyk)

    SP Pełczyce : SP Krzęcin 5:0

    Skład drużyny: Maciej Kamiński, Wiktor Kowalski, Aleks Hess, Brajan Misztal, Julian Kowalski, Erwin Władyczak, Dominik Komorek, Alan Michalak, Igor Staszczyk, Alan Gorzynik.

  • Kolejne spotkanie z panem policjantemJ

    W dniu 30 października , mł.asp. Pan Jakub Pialik z choszczeńskiej Komendy Powiatowej Policji , odwiedził uczniów klas V i VI. Tematyką  spotkania  była m.in. przemoc rówieśnicza – agresja fizyczna i  psychiczna,  przestępczości wśród nieletnich i odpowiedzialność prawna w tym zakresie. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem i skupieniem obejrzeli filmy o tematyce agresji w sieci,  a także dowiedzieli się jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy rówieśniczej. Policjant  wyjaśnił również uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz poinformował, kiedy za jakie zachowania odpowiadają jako nieletni, a kiedy już jako dorośli. Ponadto z wielkim entuzjazmem opowiedział uczniom na temat zawodu policjanta.

    Dziękuję za współpracęJ

    pedagog Alina Apanasowicz

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

    W czwartek, tj. 17 października 2019 r. uczniowie klasy VIII z Paniami: Basią Biesiada i Aliną Apanasowicz , w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych,  odwiedzili ZS nr 1 w Choszcznie. Celem  wizyty było zapoznanie uczniów  z ofertą kształcenia . Nauczyciele zaznajomili ich z  możliwościami uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Nasi uczniowie wraz z wyznaczonymi uczniami z Zespołu, mieli możliwość odwiedzenia klasopracowni, zapoznali się z takimi zawodami jak: technik mechanik, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, które przygotowują uczniów do zajęć praktycznych: warsztaty ZS nr 1 oraz ZS nr 2 w Raduniu.

        Dyrekcji ZS nr 1 i ZS nr 2 bardzo dziękujemy za zaproszenie.

    więcej informacji i zdjęć na stronach:

    https://zschoszczno.edupage.org/news/#441

    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Journalist/Gazeta-Szko%C5%82y-Podstawowej-w-Krz%C4%99cinie-Pogodna-1865807740298628/

    Alina Apanasowicz

  • Wizyta policjanta

    W poniedziałek 21.10.2019 r. naszą szkolę odwiedził mł.asp.Jakub Pialik, policjant z Komendy Powiatowej Policji z Choszczna. W klasach 0-3 opowiedział o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa, o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i zawodzie policjanta. W klasie II uczniowie uczyli się , jak dzwonić na nr alarmowy, jakie istotne informacje należy podać. U sześciolatków wspólnie ćwiczyliśmy poruszanie się przez przejście dla pieszych. Dzieci przygotowały piękne laurki- podziękowania i pożegnały gościa piosenką. Dziękujemy- Alina Apanasowicz

  • Realizacja projektu „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”

     

    Proces rekrutacji

        W pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 uczniowie Szkoły Podstawowej
    w Krzęcinie rozpoczęli udział w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w ramach kontynuacji projektu unijnego „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

            W ramach przedsięwzięcia uczennice i uczniowie zostali objęci trzynastoma formami wsparcia, wśród których wyodrębnić można zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, językowe kółka zainteresowań, naukę programowania oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów klas VIII.

              Udział w zajęciach poprzedził proces rekrutacji, którego efekty przedstawia poniższa fotorelacja. Każdy uczestnik projektu, w dniu organizacji określonego typu zajęć, otrzymuje ciepły posiłek oraz bezpłatny odwóz do miejsca zamieszkania. Niebawem uczestnicy otrzymają także pomoce dydaktyczne służące ułatwieniu realizacji poszczególnych zadań. Artykuł z przebiegu działań i prezentacja pomocy dydaktycznych już wkrótce J

  • Uwaga rodzice i uczniowie!!

  • "Strach ma wielkie oczy"

     

    Dnia 9 października  2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas I-V , mieli ogromną frajdę oglądając spektakl teatralny pt.: "Strach ma wielkie oczy", grupy T z Torunia.  W przedstawieniu pełnym humoru, pośród salw śmiechu i oklasków,  poruszony został bardzo ważny problem- agresja i przemoc. Zjawiska te niestety,  są bardzo powszechne wśród ludzi  w każdym wieku. 

    Aktorzy- przesympatyczna para, wprowadzili dzieci w świat owadów, w którym Piegowata i Żądełko byli prześladowani przez Karalucha Ohydka. Poprzez świetne dialogi, wśród  wesołej muzyki , przedstawili w jaki sposób radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Jedną z rad było to, że trzeba przerwać milczenie i zwrócić się o pomoc np. do nauczycieli, którzy wiedzą jak wyjść z opresji. Dla wszystkich widzów- tych dużych i małych ( nauczycielki porwane w rytm muzyki, dzieciaki z uśmiechami na całą buzię) te 45 minut było świetną zabawą z pouczającym morałem.

     

    Bardzo dziękuję Pani Kazi Prokopiak, za wsparcie finansowe w realizacji moich inicjatywJ

    pedagog Alina Apanasowicz

  • „Pozytywne cechy i emocje wśród nas”

    Dnia 08.10.2019r. uczniowie klasy VI B obchodzili klasowy Dzień Chłopaka. Dziewczęta wraz z wychowawczynią p. Natalią Rynkiewicz przygotowały niespodzianki dla każdego chłopca z klasy. Hasło przewodnie przedsięwzięcia to „Pozytywne cechy i emocje wśród nas”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie i nazwanie swoich pozytywnych cechy, które
    w codziennym zachowaniu zauważają dziewczęta. Praktyczne i estetyczne upominki zawierające artykuły szkolne ozdobiły ręcznie wykonane emotikonki. Nie była to jedyna atrakcja wspólnego spotkania. W drugiej części zajęć wychowankowie klasy – Nikola Nowak i Paweł Dzikowski –  będący wzorowymi przedstawicielami harcerstwa, opowiedzieli
    o przygodach, zwyczajach i obowiązkach związanych z przynależnością do drużyny harcerskiej Ad Astra. Podczas dyskusji Paweł omówił m. in. tradycję związaną z obchodami Dnia Mundurowego, a Nikola przybliżyła historię drużynowej maskotki Kasjopei. Dziękujemy za prezentacje pasji i zainteresowań!

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się  Dziewiąty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to  akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Zachęca  ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Nauczyciele matematyki: Hanna Andriaszkiewicz, Marta Przybylak, Elżbieta Szczepaniak – Szypuła, Ryszard Wyka oraz wychowawczyni klasy III -Małgorzata Góźdź włączyli się w obchody tego dnia, a dzięki temu  lekcje matematyki  wyglądały inaczej niż zwykle.

    „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była  podczas krótkich egzaminów, a  rolę egzaminatorów pełnili  uczniowie. Zaopatrzeni  w losy sprawdzali stopień opanowania tabliczki mnożenia  wśród  rówieśników  oraz dorosłych. Po przeprowadzonych egzaminach uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując łamigłówki matematyczne. Wiele emocji   wywołały egzaminy przeprowadzone wśród przechodniów spotkanych na ulicach Krzęcina oraz pracowników różnych instytucji między innymi: Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego- oddział w Krzęcinie i  tutejszego Urzędu Gminy.  Nasz  Patrol egzaminacyjny, czyli: Zuzanna Kucharczyk, Amelia Michta i Ewa Przybylak (uczennice klasy ósmej), pod opieką p. Marty Przybylak, sprawdzał poprawność udzielanych odpowiedzi i wręczał pamiątkowe  certyfikaty.

    Dziękujemy  wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział we wspólnej zabawie.

    Marta  Przybylak

  • Projekt „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”

    Uprzejmie informujemy, że realizacja IV semestru zajęć zorganizowanych
     w ramach projektu unijnego „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń” rozpoczyna się od dnia 07.10.2019r.

  • Uwaga rodzice!!!

    Dzieci oddziałów przedszkolnych (3 i 4-latki) z miejscowości Chłopowo, Żeńsko, Mielęcin i Przybysław dowożone i odwożone we własnych zakresie przez rodziców do odwołania. .

  • Wizyta w Niemczech w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2019

     

     

                    Dnia 30.09.2019r. uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Krzęcinie wzięli udział w wyjeździe zagranicznym na Tropical Islands. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2019. Głównym celem wyjazdu było pogłębianie świadomości kulturowej oraz językowej, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w wybranym języku obcym nowożytnym oraz dbałość o sprawność
    i kulturę fizyczną. W trakcie wyjazdu uczniowie poznawali wybrane typy roślin i zwierząt krajów egzotycznych, a także podziwiali elementy architektury charakterystyczne dla danego obszaru świata. Jednym z punktów wyjazdu była również integracja społeczności naszej szkoły z wychowankami Szkoły Podstawowej w Zamęcine znajdującej się na terenie Powiatu Choszczeńskiego.

                   Wspólną podróż urozmaicił udział wszystkich uczestników w konkursach językowych. Oprócz pytań, zadań i zagadek, uczniowie ułożyli rymowanki tematyczne związane z wyjazdem oraz wzięli udział w konkursie rozpoznawania flag europejskich.

     

    Oto nagrodzone prace konkursowe:

     

    1. Na Tropical Island jedziemy,

    świetną zabawę  tego mieć będziemy!

    Autorki: Anita Szydełko kl. VII, Alicja Michta kl. VI B

     

    1. Na górze zjeżdzalnie,

    Na dole woda,

    A my się ślizgamy,

    Bo czasu szkoda!

    Autorki: Marta Grudzińska kl. V, Natalia Zakrzewska kl. V

     

    1. Dzisiaj bardzo wcześnie wstałam

    i na basen pojechałam.

    Tam nie tylko pływaliśmy,

    Ale też zagadki rozwiązywaliśmy!

    Autorki: Laura Korpowska kl. IV i Sandra Suszek kl. IV

     

     

    Gratulujemy!!!

     

               Jednym z zadań priorytetowych było formułowanie zasad bezpieczeństwa wdrażanych
    w trakcie wyjazdów pozaszkolnych. Inicjatorami przedsięwzięcia byli członkowie Zespołu Języków Obcych: p. Natalia Rynkiewicz, p. Artur Szulc i p. Anna Rejek.

    Głównym organizatorem wyjazdu był p. Artur Szulc – nauczyciel języka niemieckiego. Opiekunami zaś: p. Alina Apanasowicz, p.Hanna Andriaszkiewicz, p. Barbara Tuka, p. Paweł Sadkowski, p. Artur Szulc, p.Anna Rejek, p.Natalia Rynkiewicz oraz p. Joanna Jandy.

     

     

    Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!

     

  • PROJEKT „E-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE”

    Osoby, które chcą pogłębić swoje umiejętności w :

    1. Obsługa komputera i Internetu e-integracja osób dotychczas niekorzystających z Internetu oraz komputera

    2. E-usługi publiczne ­ - nauka korzystania z elektronicznych usług publicznych (o zasięgu krajowym i lokalnym)

    3. Edukacja: uczę się przez Internet

    4. Finanse: zarządzam swoimi finansami, kupuję taniej

    5. Odpoczynek i hobby: zapełniam wolny czas i rozwijam swoje hobby

    6. Praca i rozwój zawodowy: znajduję pracę i podnoszę kwalifikacje zawodowe

    7. Relacje z bliskimi: utrzymuję stosunki towarzyskie

    8. Sprawy codzienne i zaangażowanie obywatelskie: załatwiam sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, robię zakupy online, planuję przejazdy i podróże, zdobywam wiedzę
    o gminie, kraju, świecie

    9. Zdrowie: korzystam z systemu opieki zdrowotnej,  uzyskuję informacje i samopomoc zdrowotną

    zapraszamy na darmowe szkolenia. Zapisy pod numerem telefonu 663756363

     

  • Rekrutacja uzupełniająca IV semestr

  • Projekt „Nowoczesna Szkoła—kompetentny Uczeń” - IV semestr

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
    ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
  • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
    przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

    sekretariat tel.95-765-51-48

    fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć