Moduł Realizacja projektu został zmodyfikowany
Moduł Realizacja projektu został zmodyfikowany
KLASA REALIZUJĄCA: V B
TERMIN REALIZACJI: 14.06.2019r., godzina 16:00
MIEJSCE REALIZACJI: Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
CZAS TRWANIA: 4 godziny
OPIS DZIAŁAŃ
Wieczór Dobrej Zabawy był podsumowaniem realizowanego przez 10 tygodni programu dotyczącego profilaktyki antyalkoholowej pt. „Fantastyczne Możliwości”. Gospodarzami wieczoru byli uczniowie i uczennice klasy V B wraz z wychowawczynią –
p. Natalią Rynkiewicz.
Realizacja Programu Fantastyczne Możliwości na lekcjach wychowawczych to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu. Nauka przez zabawę pozwoliła na wgłębienie się przez uczniów w problematykę alkoholową oraz kształtowanie postaw i zachowań przeciwstawiających się złym wpływom. Program „Fantastyczne Możliwości” jest kontynuacją Programu „Domowych Detektywów”. Tak jak pierwsza część realizowana przez uczniów w klasie IV, tak i druga skoncentrowana jest na problematyce picia alkoholu. Opiera się na przekonaniu, że normą jest stan, w którym młodzież szkolna nie pije alkoholu. Głównymi celami są:
Wśród realizowanych treści znalazły się także dyskusje i zadania związane z wpływami społecznymi, treściami proalkoholowymi propagowanymi przez środki masowego przekazu
i reklamy oraz edukacja normatywna oznaczająca wzmacnianie norm przeciw piciu alkoholu. Podczas zajęć wychowawczych, biorąc pod uwagę wypowiedzi Basi, Dominiki, Jacka
i Michała, omówiono potrzeby okresu dojrzewania.
W trakcie spotkania zorganizowano wernisaż prac promujących profilaktykę antyalkoholową. Zaprezentowano także plakaty tematyczne dotyczące reklamy produktów alkoholowych oraz negatywnych wpływów innych ludzi na ludzkie postępowanie, którym wychowankowie odpowiedzieli kategoryczne NIE!
Następnie przedstawiono scenki tematyczne i omówiono preferowane sposoby spędzania wolnego czasu z rodziną.
Drugim etapem spotkania była organizacja zabaw integracyjnych rodziców i dzieci, polegających na wykonaniu ankiety „Moje dziecko-rodzic”, wykorzystywaniu gier planszowych, wykonaniu nowych Kapsuł Czasu i porównaniu
z zeszłorocznymi oraz przeprowadzeniu zabawy „Rebusy na rysunkach”.
Wspólną zabawę zakończono podziękowaniami, wręczeniem nagród oraz dyplomów, poczęstunkiem i integracyjną dyskoteką szkolną w sali gimnastycznej.
SPRAWOZDANIE Z „WIECZORU FANTASTYCZNYCH POMYSŁÓW” REALIZOWANEGO W RAMACH II CZĘŚCI PROGRAMU PROFILAKTYKI ANTYALKOHOLOWEJ
PN. „FANTASTYCZNE MOŻLIWOŚCI”
KLASA REALIZUJĄCA: V B
TERMIN REALIZACJI: 07.03.2019r., godzina 16:00
MIEJSCE REALIZACJI: Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
CZAS TRWANIA: 3 godziny
OPIS DZIAŁAŃ
Wieczór Fantastycznych Pomysłów poprzedził realizację programu dotyczącego profilaktyki antyalkoholowej pt. „Fantastyczne Możliwości”. Gospodarzami wieczoru byli uczniowie i uczennice klasy V B wraz z wychowawczynią – p. Natalią Rynkiewicz.
Program „Fantastyczne Możliwości” jest kontynuacją Programu Domowych Detektywów. Tak jak pierwsza część realizowana przez uczniów w klasie IV, tak i druga skoncentrowana jest na problematyce picia alkoholu. Opiera się na przekonaniu, że normą jest stan, w którym młodzież szkolna nie pije alkoholu. Głównymi celami są:
Wśród realizowanych treści znalazły się dyskusje i zadania integrujące rodzica
z dzieckiem. Obecni goście zostali zapoznani z głównymi bohaterami programu: Basią, Dominiką, Jackiem i Michałem.
W trakcie spotkania zorganizowano wernisaż prac, który zapoczątkował zabawy:
Drugim etapem spotkania była organizacja zabaw integracyjnych rodziców i dzieci, polegających wykorzystywaniu gier planszowych i wspólnych rozmowach tematycznych.
Zabawę zakończono rozdaniem Zeszytu Pierwszego zawierającego zadania do wykonania w domu, podziękowaniami i poczęstunkiem.
Miło nam poinformować Was, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 900 na boisku szkolnym.
Godziny dowozów a odwozy po spotkaniach z wychowawcami klas według kolejności przywozów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencjach metodycznych poprzedzających rok szkolny 2019/2020, które tradycyjnie odbędą się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ostatnich dniach wakacji (26–30 sierpnia).
Konferencjom, jak co roku, będą towarzyszyły wystawy wydawnictw edukacyjnych. Terminy spotkań dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów i typów szkół zostały zamieszczone na załączonym plakacie.
(Uwaga: termin konferencji dla nauczycieli biologii został zmieniony z 28 na 27 sierpnia)
Wszystkie konferencje, z wyjątkiem konferencji dla nauczycieli języków obcych, odbędą się w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ulicy Gen. J. Sowińskiego 68.
Szczegółowe programy konferencji zostaną zamieszczone na stronie www.zcdn.edu.pl.
Dnia 10.06.2019r. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie fizyczno-chemicznym pn. „Atomowi Naukowcy”. W trakcie spotkania wychowankowie mieli okazje podziwiać efekty pracy instruktora, który podzielił się swoją wiedzą poprzez prezentację wybranych doświadczeń naukowych. Dzieci nie tylko obserwowały prezentowane działania, ale także aktywnie uczestniczyły w ich przebiegu. Wśród atrakcji znalazły się między innymi: wywoływanie interakcji chemicznych prowadzących do powstania piany, zastosowanie helu
i prezentowanie jego wpływu na ludzki głos, czy też wykorzystanie ciekłego azotu
w odniesieniu do produktów codziennego użytku. Pokaz wywołał wiele pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie! J
„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” - podsumowanie programu
W naszej szkole w II semestrze był realizowany Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychotropowych w tym nowych narkotyków „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.
Celem programu jest zapobieganie używania tzw. „nowych narkotyków” (dopalaczy, środków zastępczych), alkoholu i leków oraz występowaniu innych zachowań problemowych u młodzieży.
Do udziału w programie wytypowano obecne klasy VII. Na lekcjach wychowawczych prowadzonych przez pedagoga i wychowawców były poruszane tematy dotyczące problemów dorastania oraz słabych i mocnych stronach uczniów. Ponadto odbyło się spotkanie z Panią Mirosławą Meksułą z PSSE w Choszcznie, która przedstawiła problematykę związaną ze zdrowiem, oraz uzależnieniami. Nasi uczniowie mieli możliwość w sposób praktyczny, spojrzenia na świat poprzez narkogogle oraz alkogogle.
W poniedziałek ( tj.10.06.2019 r.) dowiedział nas funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Choszcznie, Pan Jakub Pialik. . Omówiona została problematyka związana ze skutkami zdrowotnymi zażywania środków psychoaktywnych lub psychotropowych oraz poruszona została kwestia odpowiedzialności ponoszonej przez młodzież.
Głównym celem tych zajęć było kształtowanie u uczniów umiejętności podejmowania krytycznych, samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji odnośnie własnego zdrowia (w pewnych sytuacjach również i innych osób). Myślę , że program ten uświadomił naszym uczniom zagrożenia i konsekwencje używania różnego rodzaju środków- dobra powtórka przez wakacjamiJ
Bardzo dziękuję wszystkim za współpracę.
Alina Apanasowicz
Dnia 7 czerwca 2019r. w siedzibie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród związanych z rozstrzygnięciem IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na biografię ucznia będącego wzorem godnym naśladowania. Organizatorem przedsięwzięcia była Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL.
Tego dnia w Warszawie, w imieniu autorki biografii – Pani Barbary Biesiady – nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzęcinie – Pani Honorata Kłosek. Bohaterka tekstu – Aleksandra Rutkowska – to osoba o wspaniałym sercu i duszy anioła. Uczennica cechuje się wyróżniającą postawą obywatelską, jest aktywną działaczką w obrębie lokalnego środowiska oraz prezentuje swoją bezinteresowność na różnych płaszczyznach życia społecznego.
Ogromnym osiągnięciem na szczeblu ogólnopolskim okazało się wyróżnienie pracy znakomicie prezentującej postawę wyżej wymienionej uczennicy. Nagrodą, oczywiście, jest wydana książka, w której zaprezentowano 19 wyróżnionych biografii. Zainteresowanych treścią biografii kierujemy do Oli Rutkowskiej oraz Pani Barbary Biesiady. Gratulujemy sukcesu!
Więcej informacji znajdziemy pod linkiem:
Od poniedziałku 10 czerwca 2019r. wracamy do lekcji 45-minutowych. W razie zmian informację podamy w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.
Drzwi otwarte
W maju nasi uczniowie z klas 8 oraz 3 gimnazjum, mieli okazję uczestniczyć w Dniach Otwartych choszczeńskich szkół- Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2. Niewątpliwą atrakcją dla nich było odwiedzenie warsztatów w Choszcznie oraz Raduniu. Przed Nimi trudny wybór- trzymamy kciuki za naszych przyszłych absolwentów, aby każdy został przyjęty do wymarzonej klasy i szkołyJ
Alina Apanasowicz
28 maja klasy VII a oraz VII b w ramach doradztwa zawodowego wybrały się do firmy 2x3.
Oprowadzała nas pani Klaudia Lewandowska. Co ciekawe, pani Klaudia jest absolwentką naszego gimnazjum. Zaskakujące było to, że firma, w której byliśmy, jest pierwszą w Polsce, a drugą w Europie i trzecią na świecie. „Zaskoczyło mnie to , że pracuje w niej około 300 osób, oraz, że są to ludzie różnych narodowości”- mówi jedna z uczennic klasy VII b. Niektóre osoby zaskoczył fakt, że tak duża i dochodowa, znana na świecie firma znajduje się właśnie w naszym Krzęcinie. P. Klaudia powiedziała, że są hale A , B , C , E. Firma również ma wielu klientów z zagranicy. Oczywiście nasza szkoła również korzysta z tablic, które produkuje 2x3. Po wycieczce Pani Alina Apanasowicz przeprowadziła ankietę.
Oto wypowiedzi niektórych uczniów:
„Zaskoczył mnie fakt, że tak duża firma ma jednostkę w Krzęcinie”.
„Podobało mi się opowiadanie oprowadzającej, było bardzo bogate w ciekawostki”.
„Zaskoczyło mnie, że w firmie tak wiele działów”.
„Podobały mi się maszyny i nastawienie do pracy większości pracowników”.
„Zaskoczyło mnie to, że ludzie mają taki porządek w pracy i każdy ma co robić oraz wszystko przebiega bardzo sprawnie.”
„Podobało mi się, jak ciekawie opowiadała pani o całej firmie 2x3.”
Podsumowując, wielu uczniom podobała się wycieczka. Z pewnością niektórzy z nas będą tu w przyszłości pracować.
Amelia Michta
A ja w swoim imieniu, chciałabym bardzo podziękować kierownictwu 2x3 oraz Pani Klaudii Lewandowskiej za przychylność oraz współpracęJ
Alina Apanasowicz
Od 06 czerwca 2019 r. każda godzina lekcyjna będzie krótsza o 10 min. (skrócenie z 45 min. na 35 min.). Długość przerw pozostaje bez zmian.
1. 800 - 835
2. 840 - 915
3. 920 - 955
4. 1000 - 1035
5. 1050 - 1125
6. 1140 - 1215
7. 1220 - 1255
godziny projektowe 1315 - 1345
1350 - 1420
Odwożenie od dnia 06.06.2019r. https://zskrzecin.edupage.org/text3/
Odwozenie po projektach 14 30
Dnia 23 maja 2019 r. uczennice klasy V A i V B uczestniczyły w Konkursie Historii Regionalnej "Czy znasz swój powiat ? " pod hasłem "Korytowo - wieś czy miasto ?". Szkołę reprezentowały:
Zuzanna Kowalska, Maja Tuńska, Zuzanna Kowalczyk. Do konkursu przygotowała dziewczynki P. M. Góźdź. Dziewczynki były jednymi z najmłodszych uczestniczek biorących udział w konkursie, gdyż brali w nim udział również uczniowie gimnazjum. Pierwsza część to gra terenowa, z której wróciły pierwsze. Indywidualnie II miejsce spośród wszystkich 36 uczestników zajęła Zuzanna Kowalska, pozostałe dziewczynki też zdobyły dużo punktów. Udział w konkursie sprawił nam dużo radości.
W poniedziałek, 20 maja br., o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyło się uroczyste podsumowanie osiemnastej już edycji Powiatowego Konkursu na Najlepszą Gazetę Szkolną o nagrodę „Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego”.
Na zaproszenie biblioteki w spotkaniu udział wzięli redaktorzy POGODNEJ. Miło nam poinformować, że z rąk wicestarosty choszczeńskiego, pana Pawła Szubera, otrzymaliśmy siedem nagród. Pogodna jako szkolna gazeta poszczycić się może już po raz kolejny tytułem laureata najlepszej szkolnej gazety. Nagrody indywidualne odebrali: Patryk Sosnowski w kategorii „Innowacje formalne”, Patrycja Przepiórska i Maja Tuńska w kategorii „Wywiad”, Zuzanna Kowalczyk w kategorii „Najwyższa wartość informacyjna”, wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Oleg Gryczyński, zaś Julia Majko i Julia Pawlak w kategorii „Misja, czyli wpływanie na świat wewnętrzny”.
Tego dnia zebraliśmy sporo pochwał. Mówiono, że szkoła ma bardzo zdolne dzieci oraz ciekawe pomysły. Paniom wchodzącym w skład jury spodobała się nie tylko poprawność naszej gazety, ale i to, że mamy tak dużo osób w szkole, które angażują się w jej życie.
Opiekun POGODNEJ składa gratulacje dla całej Redakcji - ZUZANNA KOWALCZYK, Patrycja Przepiórska, MAJA NOWAK, Maja Hawrylewicz, ALICJA MICHTA, Julia Majko, ZUZANNA Kucharczyk, Patryk Sosnowski, ORIANA SAJDAK - PIETRZAK,Julia Pawlak, SANDRA PAWLAK,Nadia Suszek, NATALIA ZAKRZEWSKA, Alicja Wysocka.
Również gratulacje dla tych, którzy piszą sporadycznie - Oleg Gryczyński, NIKOLA NOWAK, Paweł Dzikowski.
Serdecznie dziękujemy Pani Rynkiewicz za opiekę nad nami tego dnia.
Patrycja Przepiórska
Julia Majko
W roku szkolnym 2018/19, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego z zakresu prawidłowego odżywiania się dzieci pod hasłem ,,5 porcji zdrowia w szkole”, którego honorowymi patronami są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Żywności i Żywienia oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program realizowany był przez uczniów klasy drugiej i trzeciej, pod kierunkiem wychowawców p. Iwony Grześkiewicz i p. Małgorzaty Góźdź, koordynatorem był szkolny logopeda- p. Alicja Rynkiewicz.
Celem programu było kształtowanie u dzieci, już od najmłodszych lat, właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie otrzymali niezbędne informacje na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety. Dzieci przypomniały sobie piramidę zdrowego żywienia oraz witaminy i składniki mineralne, które znajdują się w owocach, warzywach i sokach. Poznały również etapy powstawania soku oraz uzyskały odpowiedź na pytanie dlaczego powinniśmy jeść 5 porcji owoców, warzyw i soku dziennie.
Wiedza ta była potem wykorzystywana w praktyce podczas rozwiązywania krzyżówki i rebusów, jak również wykonaniu prac plastyczno- technicznych. Wiele zabawy sprawiły uczniom gry edukacyjne ,, Zakodowane owoce” , ,,Dyktando w ruchu” i ,,Memory”.
W ten sposób uczniowie łatwiej przyswoili wiedzę dotyczącą zbilansowanej diety, dowiadując się m.in., że jej podstawę powinny stanowić warzywa i owoce, a szklanka soku może być ich jedną porcją w ciągu dnia. Dzięki udziałowi w programie nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się.
Koordynator programu –A. Rynkiewicz
Uwaga rodzice i uczniowie!!!
Zmiany w rozkładzie dowozów i odwozów autobusów szkolnych od 4 kwietnia (czwartek)
Rozkład dowozów https://zskrzecin.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=0
Rozkład odwozów https://zskrzecin.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=1